Wypalenie zawodowe wśród nauczycieli jest istotnym problemem społecznym i pedagogicznym. Częste występowanie napięcia i stresów w trudnych na ogół warunkach pracy zawodowej powoduje wyczerpanie emocjonalne oraz objawy utraty poczucia podmiotowości, obniża motywację i zaangażowanie nauczycieli w sprawy przedszkola i środowiska lokalnego. W zawodzie nauczycielskim, w którym rotacja osób zatrudnionych jest niewielka, ma to niekorzystne skutki zarówno dla samych nauczycieli, jak i dzieci, gdyż wypalenie zawodowe z oczywistych powodów wpływa niekorzystnie na jakość pracy pedagogicznej.
Korzyści dla uczestnika:
- zrewidowanie dotychczasowych doświadczeń i przekonań dotyczących kar i nagród,
- poznanie alternatywnych sposobów radzenia sobie z egzekwowaniem zasad w grupie,
- podniesienie kompetencji w rozwiązywaniu problemów w grupie podniesienie kompetencji w zakresie wspierania dzieci w samoregulacji .
- podnoszenie kwalifikacji kadry w zakresie efektywnych form realizowania zasad zdaje się mieć fundamentalne znaczenie dla: efektywności pracy nauczycieli zadowolenia rodziców z jakości opieki nad dziećmi poczucia bezpieczeństwa i możliwości swobodnego rozwoju dzieci
Szczegółowe informacje
Szkolenie może odbywać się stacjonarnie w Sopocie, lub w wybranym przez Państwa miejscu albo online.
Dla kogo?
Szkolenie dedykowane jest dla wszystkich osób pracujących z dziećmi: nauczycieli przedszkoli i żłobków, opiekunów dziecięcych, pedagogów, psychologów, terapeutów, doradców, pracowników społecznych, rodziców i innych osób, które pracują z dziećmi.